Skip to main content
  • Małżeństwo

  • Rodzina

  • Miłość

9 Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet

Tegoroczna Pielgrzymka Kobiet nosi temat: Kobieta wolna.

Kiedy zapytamy współczesne kobiety, hasło to może oznaczać: odważna, pewna siebie, niezależna i samodzielna, a także skoncentrowana na swoich potrzebach i własnej karierze zawodowej.

Czym jest prawdziwa wolność kobiety? Na czym ona polega we współczesnym świecie? Kiedy mogę powiedzieć, ze jestem wolna? Przez te zagadnienia poprowadzi nas zaproszony gość: siostra Małgorzata Lekan, dominikanka, która w swojej posłudze głosi konferencje, spotkania i warsztaty dla kobiet towarzysząc im w rozwoju duchowym i osobistym.

Siostra Małgorzata jest autorką książki „Boska ja. Kobiecy przewodnik po mieście, którym jesteś.” która stała się bestsellerem. Wspólnota „Umiłowana” dla kobiet w obecnym roku formacyjnym korzystała z programu ułożonego przez siostrę na podstawie książki.

W czasie pielgrzymki uczestniczyć będziemy w Eucharystii, której przewodniczyć będzie Biskup Sandomierski Krzysztof Nitkiewicz. Będziemy się modlić za kobiety, a w szczególny sposób za matki, gdyż pielgrzymka jest w niedzielę 26 maja. Razem odśpiewamy litanię loretańską.

W tym roku również czeka nas radosny czas wspólnych tańców, które poprowadzą Wiktoria Sikora i siostra Małgorzata z uczestniczkami rekolekcji dla kobiet, które odbędą się w w piątek i sobotę poprzedzające pielgrzymkę.

Wiele kobiet cieszy się na wspólne spotkanie na błoniach pratulińskich. Będzie to czas łaski w postaci wspólnej modlitwy, daru spotkania, rozmowy, uśmiechu. Zapraszamy !