Skip to main content

Randka małżeńska 17.11.2019

Duszpasterstwo Rodzin zaprasza na wyjątkową randkę małżeńską w Siedlcach w parafii świętego Józefa dnia 17 listopada. Rozpoczniemy Mszą Świętą o godzinie 16:3o. Po spotkaniu z Panem zapraszamy na spotkanie z człowiekiem nam najbliższym przy stolikach. Odbędę się warsztaty koordynowane przez parę z Domowego Kościoła – Państwa Leszczyńskich.

Czytaj dalej

FILM „NIEPLANOWANE” W KINACH

„Gdybyś miał zobaczyć w tym roku tylko jeden film, zobacz Nieplanowane…” – ta nieodosobniona opinia najlepiej oddaje wrażenie, jakie na milionach widzów za oceanem wywarł obraz dwójki amerykańskich reżyserów. Dzieło – ze względu na odzew społeczny – określono jako przełomowe, a nawet rewolucyjne! Burza spowodowana próbami ograniczenia dostępu do informacji o nim, a później trudności dystrybucyjne wywołały z kolei debatę o współczesnej cenzurze w mediach społecznościowych i wolności słowa, która otarła się nawet o amerykański Kongres. Niedługo po premierze było jasne, że Nieplanowane to coś więcej niż film, to zjawisko kulturowe i społeczne.

Czytaj dalej

DZIEŃ DZIECKA UTRACONEGO

18 października 2019 r. (piątek) o godz. 12,00 w Katedrze Siedleckiej odbędzie się po raz kolejny pogrzeb dzieci utraconych, którzy z jakichś względów nie zostali pogrzebani przez rodziców. Mszy św. będzie przewodniczył ks. Bp Kazimierz Gurda, Ordynariusz Siedlecki. Po Mszy św. odprawianej w intencji rodziców, ciała tych zmarłych dzieci zostaną pochowane w grobie, specjalnie do tego przygotowanym, na Cmentarzu Janowskim w Siedlcach. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Czytaj dalej

9 PIELGRZYMKA MĘŻCZYZN DO PRATULINA

W dniu 6 października br. odbędzie się już po raz IX Diecezjalna Pielgrzymka Mężczyzn do Pratulina. Hasłem tegorocznego spotkania są słowa św. Ignacego Antiocheńskiego: „Bądź odporny jak uderzone kowadło”. Rozpocznie się ona o godzinie 10.00 w Martyrium Pratulińskim. Ks. bp Kazimierz Gurda gorąco zachęca do pokoleniowego udziału w tej inicjatywie: ojców wraz z synami, dziadków z ich wnukami.

Czytaj dalej

SIEDLANÓW – Przygotowanie do Sakramentu Małżeństwa

Terminy 2019: PAŹDZIERNIK 19-20 Nauki przedmałżeńskie cz. 1 LISTOPAD 9-10 Nauki przedmałżeńskie cz. 2 29-1.12 Nauki przedmałżeńskie cz. 1 GRUDZIEŃ 7-8 Nauki przedmałżeńskie cz. 2     Terminy 2020: STYCZEŃ 11-12 Nauki przedmałżeńskie cz. 1 18-19 Nauki przedmałżeńskie cz. 2 25-26 Nauki przedmałżeńskie cz. 1 LUTY 1-2 Nauki przedmałżeńskie cz. 2 8-9 Nauki przedmałżeńskie cz. 1 22-23 Nauki przedmałżeńskie cz. 2 MARZEC 7-8 Nauki […]

Czytaj dalej