Skip to main content
  • Małżeństwo

  • Rodzina

  • Miłość

RODZINNA NIEDZIELA w Siedlanowie

W niedzielne popołudnie w Domu Rekolekcyjnym w Siedlanowie spotkała się grupa małżeństw by uczestniczyć w dniu skupienia.

Konferencję poprowadził ks. Jacek Sereda, następnie wprowadził w adorację Najświętszego Sakramentu, przewodniczył Mszy św. ze słowem skierowanym do małżonków.

Wideo z poprzednim SŁOWEM można odsłuchać tu:

 W niedzielne popołudnie w Domu Rekolekcyjnym w Siedlanowie spotkała się grupa małżeństw by uczestniczyć w dniu skupienia. Konferencję poprowadził ks. Jacek Sereda, następnie wprowadził w adorację Najświętszego Sakramentu, przewodniczył Mszy św. ze słowem skierowanym do małżonków.

Był to czas łaski, czerpania sił, odnowienia wiary i pogłębiania wzajemnej miłości. Dzieci, które przyjechały z rodzicami mogły spędzić wesoło czas na wspólnej zabawie.
Zakończenie spotkania przy wspólnym stole dało możliwość podzielenia się refleksjami z uczestnictwa w skupieniu.

Był to też czas świadectwa, radości i trudów życia w małżeństwie.

Zapraszamy na ostatnią w tym roku RODZINNĄ NIEDZIELĘ w Siedlanowie 20 września 2020.

ZAPRASZAMY WE WRZEŚNIU

Drodzy Małżonkowie, w codziennym życiu ciągle doskonalicie swoje pasje. W pracy zawodowej przechodzicie mnóstwo szkoleń i kursów. Życie osobiste, małżeńskie i rodzinne również wymaga stałego wzmocnienia: modlitwą, słuchaniem Dobrej Nowiny o małżeństwie i rodzinie i siebie nawzajem.

 Dom Rekolekcyjny w Siedlanowie ma dla Was wyjątkową propozycję spędzenia RODZINNEJ NIEDZIELI. Jest to czas modlitwy za siebie nawzajem, odkrywania piękna życia małżeńskiego i przeżywanie doświadczenia innych małżeństw i rodzin.

Serdecznie zapraszamy małżonków, którzy pragną „czegoś więcej” w małżeństwie. Z zaproszeniem uśmiechamy się do małżonków, którzy jako narzeczeni  przygotowywali się do małżeństwa w Siedlanowie czy Nowym Opolu. Ufamy, że macie miłe doświadczenie tamtego czasu. Spotkajmy się ponownie!

Szczegóły znajdziecie Państwo na plakacie. Ze względów organizacyjnych prosimy o zapisanie się na Dzień Skupienia pod nr. tel.: 500-145-937.

Pozdrawiamy! Anna Stephan, ks. Jacek Sereda, ks. Grzegorz Koc
W LIPCU W SIEDLANOWIE:

W Domu Rekolekcyjnym w Siedlanowie odbył się dzień skupienia dla małżonków. Zgromadził on kilkanaście małżeństw, które chciały zastanowić się nad swoją relacją i obecnością Boga w ich życiu.

Przez temat „Języki miłości” przeprowadził zgromadzonych ks. Jacek Sereda. Małżonkowie mogli zastanowić się, jak skuteczniej odnajdować drogę do siebie wzajemnie, by w relacji było więcej miłości i zrozumienia. Zaślubieni mieli czas na refleksję nad podanym tematem, na adorację Pana Jezusa, źródła wszelkich łask. Była szansa rozmowy z kapłanem czy skorzystania ze spowiedzi świętej.

Posileni Chlebem Eucharystycznym i Słowem Bożym małżonkowie spotkali się przy wspólnym stole, gdzie była możliwość podsumowania, rozmów na temat oczekiwań małżonków. Jeden wniosek dla większości jest oczywisty: czas skupienia, zatrzymania się jest bardzo potrzebny.

Miejmy nadzieję, że przyniesie owoce w małżeństwach, które swój czas przeznaczyły na Boże działanie w ostatnią niedzielę.

Kolejne spotkanie w Siedlanowie w niedzielę 20 września 2020 roku, zaczynamy 14:30. Zapraszamy!