Skip to main content

SPOTKANIE POSŁUGUJĄCYCH W DUSZPASTERSTWIE RODZIN

 

„Potrzeba Ducha misyjnego w posłudze duszpasterstwa rodzin” – mówił do Doradców Życia Rodzinnego i Dekanalnych Duszpasterzy Rodzin, ks. dr Jacek Sereda, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Rodzin diecezji siedleckiej. W piątek 18 września w Siedlcach odbyło się spotkanie tej społeczności z Biskupem Siedleckim Kazimierzem Gurdą. Ksiądz Sereda omówił także aktualne projekty duszpasterskie w roku 2020/2021. Między innymi mówił o formacji kobiet i mężczyzn w diecezji siedleckiej. Rodzi się projekt dla Pań pod nazwą „Umiłowana” a dla mężczyzn „Strażnicy Kościoła”. Dyskutowano także o spotkaniach rodzin pod nazwą  „MOCna RODZINA”. Duszpasterstwo zaproponowało aby odbywały się one w rejonach. Pierwsze miałoby się odbyć 22 listopada. Duszpasterz zaznaczył także, że dużym zainteresowaniem w diecezji siedleckiej cieszą się spotkania stanowe kobiet i mężczyzn w Pratulinie.   
„Od początku mojej pracy w diecezji siedleckiej zależało mi na pracy z rodzinami”  mówił obecny na spotkaniu Ksiądz Biskup Kazimierz Gurda. Zachęcał uczestników spotkania aby tworzyć miejsca gdzie rodziny mogą uzyskać pomoc i wsparcie. Pasterz, przypomniał także o spotkaniach i rekolekcjach dla rodzin i małżeństw organizowanych w Domu Rekolekcyjnym w Siedlanowie. „Jeśli rodzin nie obejmiemy opieką to pójdą po „linii świeckiej”. Musimy zrobić wszystko aby wiarę naszych przodków zachować”.

W drugiej części spotkania z konferencją pt. „Trudne sytuacje w poradni rodzinnej” wystąpiła Magdalena Ozygała, doradca życia rodzinnego, pracownik Ośrodka Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem Caritas Diecezji Siedleckiej i terapeuta rodzinny.

Wieczorne spotkanie zakończyła wspólna modlitwa.

M.Jabłkowska
Tetst i zdjęcia dostępne:

http://www.podlasie24.pl/miasto-siedlce/kosciol/spotkanie-doradcow-zycia-rodzinnego-i-dekanalnych-duszpasterzy-rodzin-2fab7.html