Skip to main content
  • Małżeństwo

  • Rodzina

  • Miłość

Rodzinna niedziela lipiec – podsumowanie

W okresie wakacyjnym Dom Rekolekcyjny służy wszystkim, którzy chcieliby nabrać sił duchowych. W każdą drugą niedzielę: lipca, sierpnia i września zapraszamy na popołudniowe spotkanie dla małżonków. Na każdym spotkaniu jest podejmowany inny temat.

Podczas spotkania lipcowego małżonkowie zastanawiali się: Jak zaplanować czas wolny, żeby wzmocnić relacje małżeńskie i odpocząć? Warsztaty prowadziła Lidia Borkowska. Podczas warsztatów były wykorzystane elementy facylitacji. Pary miały za zadanie zastanowić się nad tym jak dobrze wykorzystać czas odpoczynku. W grupach zastanawiali się w jaki sposób odpoczywają, a w parach małżeńskich przedstawili sobie, co dla nich jest najważniejsze, aby odpocząć, wypisywali czynniki i ustalali co mogą zrobić, aby zrealizować swoje priorytety dobrego odpoczynku nie tylko podczas urlopu, ale również każdego dnia. W warsztacie wzięło udział 30 osób.

Dzieci, które przyjechały z rodzicami, na czas warsztatów były pod opieką opiekunów.

Podczas spotkania była możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty czy rozmowy z kapłanem. Punktem wieńczącym pracę małżeństw była Eucharystia, a homilię wygłosił ks Jacek Sereda. Zachęcał byśmy przyjęli postawę Miłosiernego Samarytanina, który zadaje sobie pytanie Co się stanie „z nim” kiedy mu nie pomogę?

Kolejne spotkanie 14 sierpnia. Zgłoszenia 500 145 937