Skip to main content
  • Małżeństwo

  • Rodzina

  • Miłość

Rodzinna niedziela w LUTYM – podsumowanie


Rodzinna niedziela – 12 LUTEGO

W Domu Rekolekcyjnym w Siedlanowie spotkało się kilkanaście małżeństw na warsztatach walentynkowych. Poprowadzili je Magdalena Ozygała – psycholog i terapeuta, doradca rodzinny – wraz z mężem.

Spotkanie rozpoczęło się Koronką do Miłosierdzia Bożego, po modlitwie był czas warsztatowy, potem wspólna Eucharystia i kolacja. Spotkaniu towarzyszył i homilię wygłosił Ks. Jakub Kozak, duszpasterz rodzin. Zaprosił zebranych do tego, by nieść tych, których kochają i kochać tych, których niosą. Kochać to nie znaczy robić co się chce, ale „kochać to przyjąć zestaw rzeczy, których nie zrobię dlatego że kocham, podjąć pewne obowiązki i powinności, dlatego, że kocham”. Duszpasterz docenił obecnych na „walentynkach” małżonków: „To, że tu jesteście świadczy o tym, że chcecie się rozwijać, stawać się sobie bliżsi”.

Już teraz Duszpasterstwo Rodzin zaprasza do zarezerwowania sobie II niedzieli marca, by przybyć na Rodzinną Niedzielę do Domu Rekolekcyjnego w Siedlanowie.

Rodzinna niedziela – 11 grudnia – PODSUMOWANIE:

W Domu Rekolekcyjnym w Siedlanowie w kolejną II niedzielę – 11 grudnia odbyło się spotkanie dla małżeństw. W radosnej atmosferze odkrywaliśmy, jak możemy być bliżej drugiej osoby, jakiego języka się uczyć, by być zrozumiałym dla współmałżonka i kochać bardziej, a przez to tworzyć mocniejsze więzi pomiędzy nami. Był z nami ks. Marcin Prudaczuk – dziękujemy za słowo wzmocnienia, za wspólną Eucharystię i czas rozmów.

Spotkanie o temacie „Wdzięczność i radość” odbędzie się w 2023 roku.

W kolejnym roku również planujemy „rodzinne niedziele” w II niedzielę miesiąca.

_____________

Rodzinne niedziele są propozycją dla małżeństw, można zabrać ze sobą dzieci, jest przewidziana dla nich opieka na czas warsztatów. Zapraszamy też zakochanych i narzeczonych.

Plan spotkania:
Od 14:30 Zjazd
15:00 Koronka do Bożego Milosierdzia
15:10-17:00 Warsztaty
17:00 Msza św.
18:00 Kolacja

Zapraszamy do udziału z dziećmi, zapewniamy opiekę w godz. 15.00-17.00. Udział w spotkaniu jest za dobrowolną ofiarą do puszki.

Zapraszamy do zgłoszenia chęci udziału: 500 145 937 lub www.siedlanow.pl

Rodzinna niedziela – 9 października – PODSUMOWANIE:

Uczestnicy rozpoczęli spotkanie Koronką do Miłosierdzia Bożego, po czym udali się na warsztaty. Tematem  były szeroko pojęte potrzeby. Spotkanie poprowadziła Aleksandra Jemioł, psycholog i psychoterapeuta. Małżonkowie mieli czas, by zastanowić się, jakie mają potrzeby, powiedzieć sobie wzajemnie o nich. Był czas na podjęcie pewnych decyzji – co chcemy zmienić w naszej relacji.

Dla dzieci w wieku przedszkolnym i starszych była zorganizowana opieka: rysowanie, zabawy ruchowe, tańce,  śpiew i planszówki.

Po warsztatach była Eucharystia, której przewodniczył ks. Jacek Sereda. W homilii odnoszącej się do Ewangelii z dnia mówił do małżonków, by zastanowić się, co jest naszym trądem, na co trzeba nam dziś zwrócić uwagę w małżeńskich relacjach, co wymaga uzdrowienia?

Całość spotkania zakończyły wspólne ubogacające rozmowy przy stole.

Padały pytania uczestników: czy spotkamy się w listopadzie? Tak! Rodzinna niedziela jednoczy, daje radość, ale przede wszystkim umocnienie w życiu małżeńskim i rodzinnym. Zapraszamy w drugie niedziele miesiąca do Domu Rekolekcyjnego w Siedlanowie. Szczegóły wkrótce!

RODZINNA NIEDZIELA 11 WRZEŚNIA – PODSUMOWANIE:

W niedzielę 11 września odbyły się warsztaty dla małżeństw z facylitatorem – Lidią Borkowską. Temat, który podjęliśmy to MARZENIA.

Uczestnicy zastanawiali się jakie marzenia udało im się do tej pory zrealizowało i co zrobili by je osiągnąć. Następnie w małżeństwach rozmawiali o swoich obecnych marzeniach i wypisywali działań, które należy podjąć, aby te marzenia się spełniły. Pod koniec warsztatów grupa wypisała czynniki, które ułatwiają realizację marzeń w małżeństwie. W trakcie warsztatu zostały wykorzystane niektóre narzędzia facylitacji.

W czasie rodzinnej niedzieli była możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty i pojednania. Mszę świętą celebrował ks. Jacek Sereda. Wskazał, że potrzeba mieć marzenia. „Kto nie ma marzeń, ten nie żyje.” To mogą być marzenia małe i duże, krótkoterminowe i te dalekosiężne. Ale warto odkryć, jakie marzenia mamy.

PODSUMOWANIE SPOTKANIA, RODZINNEJ NIEDZIELI W SIERPNIU:
Nie mogę się z nią dogadać? Nie mogę się z nim dogadać? Znane?

O sposobach na skuteczną komunikację, o tym, jak poprawić atmosferę w domu, jak sprawić, byśmy byli bliżej siebie, byśmy rozumieli nam najbliższych, ich potrzeby – była mowa podczas rodzinnej niedzieli w Siedlanowie. Przybyło na nią 18 par małżeńskich. Warsztaty poprowadzili Anna i Tomasz Stephan.

Uczestnicy świętowali niedzielę na wspólnej Eucharystii sprawowanej w ich intencjach.

ks Jacek Sereda, który wygłosił homilię wskazał, by małżonkowie nabierali odwagi do świadectwa o więzi z Bogiem. Dobrych postaw i przykładów Bożego życia małżeńskiego brakuje. Dlatego warto doceniać starania tych, którzy chcą się rozwijać i uczą się żyć tu i teraz – podkreślał kaznodzieja.

Rodzinne niedziele są propozycją dla małżeństw, można zabrać ze sobą dzieci, jest przewidziana dla nich opiekę na czas warsztatów. Zapraszamy też zakochanych i narzeczonych.

Plan spotkania:
Od 14:30 Zjazd
15:00 Koronka do Bożego Milosierdzia
15:10-17:00 Warsztaty
17:00 Msza św.
18:00 Kolacja

Bardzo prosimy o wcześniejsze zgłoszenia ze względów organizacyjnych. Udział w spotkaniu jest za dobrowolną ofiarą do puszki.