Skip to main content
  • Małżeństwo

  • Rodzina

  • Miłość

Odbył się weekend warsztatowy w Siedlanowie SPOTKANIA MAŁŻEŃSKIE 3-5 marca 2023 r.

Po raz szósty w dniach 3-5 marca 2023 roku w Domu Rekolekcyjnym w Siedlanowie odbyły się rekolekcje warsztatowe Spotkań Małżeńskich.

Uczestniczyło w nich kilka par z naszej diecezji, a też z radomskiej i warszawskiej. Był to czas poznawania narzędzi i zasad skutecznego porozumienia w relacji mąż – żona. Warsztaty prowadził ks. Jakub Kozak i trzy małżeństwa. 

Kolejne takie spotkanie jest zaplanowane na jesień 2023 roku. 

Więcej informacji na stronie głównej stowarzyszenia Spotkań Małżeńskich:

https://spotkaniamalzenskie.pl

 

 

 

 

Program Rekolekcji podstawowych polega na przeżyciu w swoim związku dialogu dotyczącego tak spraw codziennego życia, jak i szerszych problemów pojawiających się w związku. Siła oddziaływania Spotkań Małżeńskich polega na tym, że małżeństwo może podczas trwania przeżyć świeżość wzajemnych uczuć, odnowić lub odkryć na nowo swoją jedność. Małżeństwo wyjeżdżające z weekendu jest na ogół zdolne do przezwyciężania konfliktów. Program oparty jest na nowoczesnej wiedzy z zakresu psychologii komunikacji i teologii. Jest tak ułożony, że pozwala każdej parze spojrzeć na własne życie w duchu miłości.

__________________________

JESIEŃ 2022 ROK – PODSUMOWANIE:

W Domu Rekolekcyjnym w Siedlanowie w jesienny weekend spotkała się grupa małżeństw, która chciała pogłębić wzajemne relacje. Warsztaty prowadzili animatorzy Spotkań Małżeńskich na czele z ks. Jakubem Kozakiem.

Podejmując wysiłek pracy nad sobą małżonkowie dali świadectwo swojej miłości. Otrzymali oni konkretne narzędzie do wzmacniania swojej więzi. Było wiele chwil radości, ale też wzruszenia i wdzięczności. Bogu niech będą dzięki za całą grupę i każdą parę małżeńską oddzielnie!

Kolejny weekend podstawowy Spotkań Małżeńskich w marcu 2023 roku, już zapraszamy zainteresowanych.

Spotkania Małżeńskie proponują przeżycie spotkania we dwoje, czyli warsztatowych rekolekcji dla małżeństw pragnących pogłębienia relacji, a także przeżywających trudności i kryzysy.

Podczas tych rekolekcji mąż i żona we dwoje, i jak podkreślamy, tylko we dwoje, mają okazję porozmawiać ze sobą o tym, o czym na co dzień nie rozmawiają, albo ich rozmowa jest źródłem napięć i konfliktów. Na Spotkaniach Małżeńskich mogą popatrzeć na swoje życie w zupełnie innym świetle niż dotychczas. Niezależnie od skali uczuć łączących ich lub dzielących, mogą zrobić krok w kierunku pogłębienia miłości i odnowienia swojego związku. Proponujemy oderwanie się na 44 godziny od wszystkich codziennych spraw i zajęć po to, by być tylko dla siebie.

Ze świadectw uczestników:

„… zrozumiałem czym jest różnica między dialogiem a dyskusją…”

„… zależy mi na tobie, będę o ciebie walczył…”

„… myślałam, że dobrze się znamy, ale okazało się, że w ten weekend dowiedziałam się wiele nowych rzeczy o moim mężu…”

„… odpoczywam przy tobie…”

„… chcę się stawać lepszym…”

Spotkania Małżeńskie są założonym w Polsce międzynarodowym ruchem, mającym na celu promowanie dialogu jako drogi duchowej przede wszystkim w małżeństwie i wśród par przygotowujących się do małżeństwa, ale także jako drogi osobistego życia wewnętrznego oraz sposobu funkcjonowania w świecie.

Spotkania Małżeńskie mają na celu przeżycie sakramentalnego wymiaru związku. Dokonuje się to poprzez proponowanie małżeństwom takiej formy dialogu, która z jednej strony pozwoli mężowi i żonie głębiej poznać się nawzajem, z drugiej zaś – w przypadku nieporozumień – pomoże rozwiązywać konflikty między małżonkami. Tym samym pogłębia się ich jedność. Poprzez dialog, a w ślad zanim poprzez decyzje i postawy małżonków realizuje się w ich życiu przykazanie miłości.

________________

WIOSNA 2023 ROK – PODSUMOWANIE

W dniach 4-6 marca 2022 w Domu Rekolekcyjnym w Siedlanowie po raz czwarty odbyły się rekolekcje – warsztaty dla małżeństw. Prowadził je ks. Jakub Kozak i 3 pary małżeńskie. Uczestniczyło 7 par, większość z naszej diecezji.