Skip to main content

Spotkanie narzeczonych w Siedlanowie Luty 2018

SPOTKANIE NARZECZONYCH W SIEDLANOWIE

W dniach 17-18.02.2018 r. w diecezjalnym Domu Rekolekcyjnym w Siedlanowie odbyła się pierwsza część kursu dla narzeczonych. Uczestniczyło w nim prawie 90 osób. Był to dobry czas słuchania Bożego Słowa o małżeństwie i rodzinie. W pierwszej części jest wiele elementów wprowadzających w doświadczenie wiary. Narzeczeni zaproszeni są do indywidualnej pracy nad sobą jak i do konfrontacji w parze.

Konferencje i nauki głosili: ks. dr Grzegorz Koc – opiekun domu; ks. dr Jacek Sereda – duszpasterz rodzin; pani Anna Stephan – doradca życia rodzinnego, Agnieszka i Andrzej Sokół członkowie Fraternii przy sanktuarium w Parczewie.

Podczas kursu była okazja do modlitwy indywidualnej i wspólnotowej z możliwością skorzystania z sakramentu spowiedzi, przeżycia drogi krzyżowej i nabożeństwa gorzkich żali.

Druga część odbędzie się w dniach 3-4 marca. Na narzeczonych czekają jeszcze warsztaty psychologiczne, poznanie zadań rodziny, zagadnienia warsztatowe z odpowiedzialnego rodzicielstwa jak i zajęcia pomagające przeżywać dar stanu błogosławionego, porodu i opiekę nad małymi dziećmi i wiele ciekawych spotkań z zawierzeniem Chrystusowi swojego narzeczeństwa i małżeństwa.

Przed świętami Zmartwychwstania Pańskiego odbędą się jeszcze rekolekcje dla narzeczonych w Domu Rekolekcyjnym w Nowym Opolu w dniach 24-25 lutego i 10-11 marca. Wszelkie informacje o spotkaniach dla narzeczonych jak i małżonków dostępne są na stronie: www.drsiedlce.pl lub www.siedlanow.pl.

Serdecznie zapraszamy
Biuro prasowe Domu Rekolekcyjnego w Siedlanowie