Skip to main content
  • Małżeństwo

  • Rodzina

  • Miłość

Aktualności studium

Nabór na nowy rok akademicki 2023/2024

Nabór do studium plakat

Studium Życia Rodzinnego Diecezji Siedleckiej ogłasza nabór na nowy rok akademicki. Celem Studium jest kształcenie i formacja osób świeckich do duszpasterskiej posługi Kościoła wobec rodzin. Interdyscyplinarne zajęcia pozwolą absolwentom podjąć posługę doradcy życia rodzinnego w poradni rodzinnej, włączyć się w posługę w ruchach i stowarzyszeniach rodzin, bądź wesprzeć duszpasterzy w pracy z rodzinami w parafii.

Do udziału w Studium zachęcamy również osoby i małżeństwa, które chciałyby podjąć osobistą formację apostolską i intelektualną. Zajęcia w Studium trwają dwa lata w soboty od września do czerwca przy parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Łukowie. Udział w Studium jest płatny.

Poszukujemy chętnych do włączenia się w formację jaką proponuje Studium Życia Rodzinnego. Kandydaci do Studium powinni być pełnoletni, żyć według zasad Kościoła oraz mieć przynajmniej wykształcenie średnie.
Osoby chętne do 5 września przesyłają zgłoszenia na adres: Studium Życia Rodzinnego, ul. Wyszyńskiego 45, 21-400 Łuków. Przebieg rekrutacji, lista dokumentów potrzebnych oraz ich wzory zamieszczone są na stronie internetowej Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Siedleckiej w zakładce Studium Życia Rodzinnego – Rekrutacja http://drsiedlce.pl/rekrutacja/. Wszelkie zapytania można kierować na adres mailowy: studium@drsiedlce.pl

Studium Życia Rodzinnego Diecezji Siedleckiej: pierwszy rok za nami!

W sobotę 27 maja w Łukowie zakończył się pierwszy rok zajęć Studium Życia Rodzinnego Diecezji Siedleckiej. Mszy świętej na zakończenie roku akademickiego sprawowanej w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego przewodniczył ks. kan. Jacek Sereda, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Rodzin Kurii Diecezjalnej w Siedlcach i diecezjalny duszpasterz rodzin.

Więcej na podlasie24.pl

Łuków: ruszyło Studium Życia Rodzinnego Diecezji Siedleckiej

Miniona sobota 24 września była historycznym dniem dla diecezji siedleckiej. Tego dnia zainaugurowano działalność Studium Życia Rodzinnego. Na pierwszym roku Studium naukę rozpoczęło 29 słuchaczy z terenu całej diecezji siedleckiej.

Więcej na podlasie24.pl

Biskup siedlecki i uczestnicy inauguracji studium
Biskup siedlecki i uczestnicy inauguracji studium na mszy świętej