Skip to main content

ZIARNO SŁOWA DLA MAŁŻONKÓW – II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

ZIARNO SŁOWA DLA MAŁŻONKÓW 

17.03.2019  II Niedziela Wielkiego Postu

EWANGELIA (Łk 9, 28b-36)

                              Jezus wziął z sobą Piotra, Jana i Jakuba i wyszedł na górę, aby się modlić. Gdy się modlił, wygląd Jego twarzy się odmienił, a Jego odzienie stało się lśniąco białe. A oto dwóch mężów rozmawiało z Nim. Byli to Mojżesz i Eliasz. Ukazali się oni w chwale i mówili o Jego odejściu, którego miał dopełnić w Jeruzalem. Tymczasem Piotr i towarzysze snem byli zmorzeni. Gdy się ocknęli, ujrzeli Jego chwałę i obydwu mężów, stojących przy Nim. Gdy oni się z Nim rozstawali, Piotr rzekł do Jezusa: „Mistrzu, dobrze, że tu jesteśmy. Postawimy trzy namioty: jeden dla Ciebie, jeden dla Mojżesza i jeden dla Eliasza”. Nie wiedział bowiem, co mówi. Gdy jeszcze to mówił, pojawił się obłok i osłonił ich; zlękli się, gdy weszli w obłok. A z obłoku odezwał się głos: „To jest Syn mój, Wybrany, Jego słuchajcie!” W chwili gdy odezwał się ten głos, okazało się, że Jezus jest sam. A oni zachowali milczenie i w owym czasie nikomu nic nie opowiedzieli o tym, co zobaczyli.

ZANIM ROZPOCZNIESZ

BÓG PRZEZ TO ZIARNO SŁOWA DLA MAŁŻONKÓW ZAPRASZA CIĘ DO REFLEKSJI. WSŁUCHAJ SIĘ W TEN GŁOS I WYKONAJ WIELKOPOSTNĄ PRACĘ
DLA SIEBIE I TWOJEGO MAŁŻEŃSTWA. 

            Żono! Mężu!

Już druga niedziela Wielkiego Postu z obrazem góry przemienienia. Samo wejście Jezusa jest obrazem drogi i włożonego wysiłku. Jezus nie stoi w miejscu, ale podejmuje trud wzmocnienia się przed swoją męką idąc na modlitwę. Tam doświadcza potwierdzenia, że za nim stoi Ojciec i święci w osobach Mojżesza i Eliasza. Ten cud przemienienia był potrzeby również apostołom. Oni po raz kolejny doświadczyli piękna Boga do tego stopnia, że chcieli na tej górze pozostać. 

         Co nam dziś ta scena może powiedzieć? 

– Po pierwsze, modlitwa jest miejscem przemienienia, wzmocnienia sił, nabrania Bożej mocy i potwierdzenia, że Bóg w nas wierzy, wierzy w nasze małżeństwo. 

– Po drugie, trzeba nam wracać do czasów poznania się, zaślubin, do pięknych chwil, które mówią, że w życiu nie ma tylko porażek, ale że są zwycięstwa nawet najmniejsze, którymi trzeba żyć, bo one dają nadzieję: dom, dzieci, świat znajomych, dorobek życia, ucieszmy się tym. 

– Trzecia sprawa, ta scena mówiąca o priorytecie słuchania nad mówieniem. Potrzebujemy w naszych rodzinach większej postawy słuchania z umniejszeniem głosu telewizora, radia, a tylko samego Jezusa i siebie.

ZADANIE MAŁŻEŃSKIE

  • Zacznij dzień od znaku krzyża i oddania wszystkich działań w ręce Boga. Obserwuj jak On będzie układał wydarzenia.
  • Świadomie doceń, pochwal współmałżonka, zrezygnuj z krytyki.
  • Znajdź czas na wspólne wyjście z małżonkiem i rozmowę bez korzystania z mediów.
  • Zaplanuj udział w drodze krzyżowej.

DUSZPASTERSTWO RODZIN

www.drsiedlce.pl

e-mail: drsiedlce@wp.pl

DOM REKOLEKCYJNY W SIEDLANOWIE

www.siedlanow.pl

tel. 83 352 51 14 lub 696 502 852