Skip to main content
 • Małżeństwo

 • Rodzina

 • Miłość

Diecezjalny Dzień Rodziny w Parczewie

Drodzy Diecezjanie!

Chciałbym Was serdecznie zaprosić na kolejny już Diecezjalny Dzień Rodziny. Odbędzie się on w niedzielę, 7 maja br. w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Parczewie. Tematem przewodnim tegorocznego spotkania będą słowa św. Pawła z Hymnu o miłości: „Miłość wszystko przetrzyma”. Mam świadomość, iż rodzina przeżywa dziś kryzys, dlatego ważnym jest odkrycie na nowo w Chrystusie źródła miłości oraz siły do wzajemnej wierności i świętości.

Zapraszam na to spotkanie zarówno rodziny, małżonków, jak i osoby przygotowujące się do zawarcia małżeństwa. Proszę Księży Proboszczów o zachętę oraz pomoc w zorganizowaniu wyjazdów do Parczewa.
Niech Maryja Królowa Rodzin otacza nas swoją opieką i wstawiennictwem.

Z pasterskim błogosławieństwem
+ Kazimierz Gurda
Biskup Siedlecki

L.dz. 363/2017 Siedlce, 26 kwietnia 2017 r.

PROGRAM:
6.05.2017

 • 19.00 – Modlitwa różańcowa w intencji Rodzin ulicami Parczewa

7.05.2017

 • 10.00 – Powitanie Pielgrzymów – ks. Jacek Sereda – Duszpasterz Rodzin
 • 10.15 – Miłość wszystko przetrzyma – Michał Piekara, założyciel Kliniki Małżeńskiej, misjonarz i ewangelizator
 • 11.15 – Przerwa
 • 11.45 – Modlitwa różańcowa w intencji Rodzin ze świadectwami
 • 12.45 – Eucharystia w intencji Rodzin pod przewodnictwem Ks. Biskupa Kazimierza Gurdy z odnowieniem przysięgi małżeńskiej
  Agapa i moc atrakcji dla dzieci

 

Miłość wszystko przetrzyma! – pod tym hasłem odbędzie się 7 maja w Parczewie, Diecezjalny Dzień Rodziny

Małżonkowie są nieustannie w ogniu walki. Nigdy wcześniej na tak szeroką skalę nie obserwowaliśmy rozpadających się małżeństw. Jednak nawet najlepsze statystyki nie opowiedzą o cierpieniu tak wielu małżonków, którzy doświadczają kryzysu, oddalenia czy obojętności. Frustracja i rozczarowanie w jakiejś formie dotyka większości małżeństw. Wkrada się również w relacje wierzących małżonków. Jak przetrwać? Jak znaleźć siłę oraz inspirację do zmiany?

Niektórzy mówią, że nic tak nie wiąże ze sobą małżonków, jak kredyt. Oto najprostsza gwarancja nierozerwalności związku. Mówią tak zapewne ci, którzy nigdy nie spotkali Jego. Mówią tak zapewne ci, którzy przestali już nawet marzyć o tym, że ich małżeństwo może się odrodzić, a miłość odnowić. A przecież to nieprawda! Bóg stwarzając kobietę i mężczyznę pragnął dla nich niewypowiedzianego szczęścia. Przeciętność, obojętność i mijanie się nie jest naszym małżeńskim przeznaczeniem. Od czego więc zacząć?

Jedyne czego nam trzeba, to pragnienia zmiany. Pragnienia tak głębokiego, że nic nie będzie w stanie nas złamać. Jako terapeuta małżeński od lat towarzyszę zarówno parom, które doświadczają rozległego kryzysu relacji, jak i tym, którzy pragną pogłębić istniejącą wieź. Dysponujemy dziś bardzo konkretnymi narzędziami, by wnieść w nasze małżeństwa więcej zrozumienia, serdeczności i miłości. Na wyciągnięcie ręki mamy wiedzę, która pozwoli wznieść się na szczyty małżeńskiej komunikacji i współpracy. Cuda czasem się zdarzają. Ale ty nie oczekuj, że wydarzy się cud – zapracuj na niego. Zapracuj na cud zmiany w twoim małżeństwie! Wystarczy, że będziesz miał pragnienie zmiany. A resztę? Resztę otrzymasz podczas Diecezjalnego Dnia Rodziny.

Drodzy małżonkowie, potrzebujemy stanąć razem i z wiarą krzyknąć: Miłość wszystko przetrzyma! Dlatego zapraszam Was 7 maja na Diecezjalny Dzień Rodziny do Parczewa. Dajcie się zainspirować, zacznijcie znów marzyć!

Zaprasza Gość Dnia Rodziny – Michał Piekara