Skip to main content
  • Małżeństwo

  • Rodzina

  • Miłość

Rodzinna niedziela 9 PAŹDZIERNIKA – zaproszenie

 

ZAPRASZAMY NA RODZINNĄ NIEDZIELĘ W PAŹDZIERNIKU!

TEMATEM WARSZTATÓW BĘDĄ POTRZEBY. WARSZTATY POPROWADZI ALEKSANDRA JEMIOŁ, ŻONA, MAMA, PSYCHOLOG I TERAPEUTA. ZAKOCHANA W PANU BOGU, JAK MÓWI O SOBIE.

Rodzinne niedziele są propozycją dla małżeństw, można zabrać ze sobą dzieci, jest przewidziana dla nich opieka na czas warsztatów. Zapraszamy też zakochanych i narzeczonych.

Plan spotkania:
Od 14:30 Zjazd
15:00 Koronka do Bożego Milosierdzia
15:10-17:00 Warsztaty
17:00 Msza św.
18:00 Kolacja

Bardzo prosimy o wcześniejsze zgłoszenia ze względów organizacyjnych. Udział w spotkaniu jest za dobrowolną ofiarą do puszki.

 

 

 

 

 

RODZINNA NIEDZIELA 11 WRZEŚNIA – PODSUMOWANIE:

W niedzielę 11 września odbyły się warsztaty dla małżeństw z facylitatorem – Lidią Borkowską. Temat, który podjęliśmy to MARZENIA.

Uczestnicy zastanawiali się jakie marzenia udało im się do tej pory zrealizowało i co zrobili by je osiągnąć. Następnie w małżeństwach rozmawiali o swoich obecnych marzeniach i wypisywali działań, które należy podjąć, aby te marzenia się spełniły. Pod koniec warsztatów grupa wypisała czynniki, które ułatwiają realizację marzeń w małżeństwie. W trakcie warsztatu zostały wykorzystane niektóre narzędzia facylitacji.

W czasie rodzinnej niedzieli była możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty i pojednania. Mszę świętą celebrował ks. Jacek Sereda. Wskazał, że potrzeba mieć marzenia. „Kto nie ma marzeń, ten nie żyje.” To mogą być marzenia małe i duże, krótkoterminowe i te dalekosiężne. Ale warto odkryć, jakie marzenia mamy.

 

PODSUMOWANIE SPOTKANIA, RODZINNEJ NIEDZIELI W SIERPNIU:
Nie mogę się z nią dogadać? Nie mogę się z nim dogadać? Znane?

O sposobach na skuteczną komunikację, o tym, jak poprawić atmosferę w domu, jak sprawić, byśmy byli bliżej siebie, byśmy rozumieli nam najbliższych, ich potrzeby – była mowa podczas rodzinnej niedzieli w Siedlanowie. Przybyło na nią 18 par małżeńskich. Warsztaty poprowadzili Anna i Tomasz Stephan.

Uczestnicy świętowali niedzielę na wspólnej Eucharystii sprawowanej w ich intencjach.

ks Jacek Sereda, który wygłosił homilię wskazał, by małżonkowie nabierali odwagi do świadectwa o więzi z Bogiem. Dobrych postaw i przykładów Bożego życia małżeńskiego brakuje. Dlatego warto doceniać starania tych, którzy chcą się rozwijać i uczą się żyć tu i teraz – podkreślał kaznodzieja.

Rodzinne niedziele są propozycją dla małżeństw, można zabrać ze sobą dzieci, jest przewidziana dla nich opiekę na czas warsztatów. Zapraszamy też zakochanych i narzeczonych.

Plan spotkania:
Od 14:30 Zjazd
15:00 Koronka do Bożego Milosierdzia
15:10-17:00 Warsztaty
17:00 Msza św.
18:00 Kolacja

Bardzo prosimy o wcześniejsze zgłoszenia ze względów organizacyjnych. Udział w spotkaniu jest za dobrowolną ofiarą do puszki.