Skip to main content
  • Małżeństwo

  • Rodzina

  • Miłość

AKTUALNOŚCI

Audycja dla małżonków i rodziców w Radiu Maryja „Od cichych dni się zaczyna…”

Zapraszamy do wysłuchania audycji z udziałem Ks. Jacka Seredy w Radiu Maryja.

Audycja dla Małżonków i Rodziców: Od cichych dni się zaczyna…


Monika Zając, dziennikarka, publicystka, doradca życia rodzinnego.Renata i Józef Nowakowie, odpowiedzialni za Domowy Kościół w diec. lubelskiej, ks. dr Jacek Sereda, duszpasterz rodzin diec. siedleckiej / Radio Maryja

Spotkania małżeńskie – zaproszenie na weekend warsztatowy w Siedlanowie

 

Spotkania Małżeńskie są założonym w Polsce międzynarodowym ruchem, mającym na celu promowanie dialogu jako drogi duchowej przede wszystkim w małżeństwie i wśród par przygotowujących się do małżeństwa, ale także jako drogi osobistego życia wewnętrznego oraz sposobu funkcjonowania w świecie.

Spotkania Małżeńskie mają na celu przeżycie sakramentalnego wymiaru związku. Dokonuje się to poprzez proponowanie małżeństwom takiej formy dialogu, która z jednej strony pozwoli mężowi i żonie głębiej poznać się nawzajem, z drugiej zaś – w przypadku nieporozumień – pomoże rozwiązywać konflikty między małżonkami. Tym samym pogłębia się ich jedność. Poprzez dialog, a w ślad zanim poprzez decyzje i postawy małżonków realizuje się w ich życiu przykazanie miłości.

Forma tych warsztatów dotarła także do naszej diecezji. Zapraszamy na weekend podstawowy do Domu Rekolekcyjnego w Siedlanowie.

 

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

 

Spotkanie dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych  

5 grudnia 2021 r. w Domu Rekolekcyjnym w Siedlanowie będzie miało miejsce kolejne spotkanie dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 15.30 a w jego programie: Koronka do Bożego Miłosierdzia i zawiązanie wspólnoty, Katecheza, adoracja Najświętszego Sakramentu oraz agapa.
Tematem spotkania będzie spojrzenie na życie człowieka z perspektywy Pana Boga, dla którego, jak mówił papież Benedykt XVI, każdy człowiek jest „chciany, każdy miłowany, każdy niezbędny”. Przez to spotkanie chcemy zaprosić osoby żyjące w związkach niesakramentalnych do poszukiwania Boga w sytuacji, w której się znajdują oraz do pójścia drogami rozwoju duchowego, którymi mogą pójść.

Zgłoszenia na spotkanie można dokonywać na stronie internetowej Domu w Siedlanowie www.siedlanow.pl lub pod nr tel. 509087150

 

ARTYKUŁ „Echo Katolickie”