Skip to main content
  • Małżeństwo

  • Rodzina

  • Miłość

AKTUALNOŚCI

9 Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet

Tegoroczna Pielgrzymka Kobiet nosi temat: Kobieta wolna.

Kiedy zapytamy współczesne kobiety, hasło to może oznaczać: odważna, pewna siebie, niezależna i samodzielna, a także skoncentrowana na swoich potrzebach i własnej karierze zawodowej.

Czym jest prawdziwa wolność kobiety? Na czym ona polega we współczesnym świecie? Kiedy mogę powiedzieć, ze jestem wolna? Przez te zagadnienia poprowadzi nas zaproszony gość: siostra Małgorzata Lekan, dominikanka, która w swojej posłudze głosi konferencje, spotkania i warsztaty dla kobiet towarzysząc im w rozwoju duchowym i osobistym.

Siostra Małgorzata jest autorką książki „Boska ja. Kobiecy przewodnik po mieście, którym jesteś.” która stała się bestsellerem. Wspólnota „Umiłowana” dla kobiet w obecnym roku formacyjnym korzystała z programu ułożonego przez siostrę na podstawie książki.

W czasie pielgrzymki uczestniczyć będziemy w Eucharystii, której przewodniczyć będzie Biskup Sandomierski Krzysztof Nitkiewicz. Będziemy się modlić za kobiety, a w szczególny sposób za matki, gdyż pielgrzymka jest w niedzielę 26 maja. Razem odśpiewamy litanię loretańską.

W tym roku również czeka nas radosny czas wspólnych tańców, które poprowadzą Wiktoria Sikora i siostra Małgorzata z uczestniczkami rekolekcji dla kobiet, które odbędą się w w piątek i sobotę poprzedzające pielgrzymkę.

Wiele kobiet cieszy się na wspólne spotkanie na błoniach pratulińskich. Będzie to czas łaski w postaci wspólnej modlitwy, daru spotkania, rozmowy, uśmiechu. Zapraszamy !

13 Diecezjalna Pielgrzymka Rodzin

Drogie Rodziny diecezji siedleckiej, zapraszamy Was serdecznie na kolejną już pielgrzymkę rodzin do Parczewa. Spotykamy się w Bazylice u stóp Matki Bożej Królowej Rodzin. Rozpoczniemy od Mszy świętej podczas której odbędzie się odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Potem zaprosimy wszystkich na wysłuchanie konferencji ks. dr Grzegorza Czerwonki o błogosławionej Rodzinie Ulmów z Markowej. Duszpasterz Rodzin z Archidiecezji Przemyskiej przybliży nam życie błogosławionych, a Państwo Marta i Krzysztof Kardaś, diecezjalni doradcy życia rodzinnego dadzą świadectwo, jaki wpływ na ich życie ma Bł. Rodzina Ulmów.

13 Diecezjalna Pielgrzymka Rodzin do Parczewa zainauguruje peregrynację relikwii Bł. Rodziny po parafiach naszej diecezji.

Dla przybyłych dzieci – będą przygotowane animacje na czas konferencji i świadectwa. Po spotkaniu wszystkich zapraszamy na wspólną agapę.