Skip to main content
 • Małżeństwo

 • Rodzina

 • Miłość

Podsumowanie Spotkania Duszpasterstwa Rodzin – 17 września 2022

17 września 2022 – Siedlanów

Spotkanie Duszpasterstwa Rodzin

Szczęść Boże, w sobotę w Domu Rekolekcyjnym w Siedlanowie odbyło się spotkanie Duszpasterstwa Rodzin – Księży, Dekanalnych Duszpasterzy Rodzin i Dekanalnych Doradców Życia Rodzinnego.

 1. Uczestniczyliśmy w warsztatach przygotowanych przez Aleksandrę Jemioł, psychologa i psychoterapeutę. Temat brzmiał „Moc w słabości”. Mieliśmy szansę poznać się bliżej, ale także w grupach przypomnieć sobie nasze początki powołania do pracy w duszpasterstwie rodzin. Całość spotkania zwieńczyła Msza Święta i wspólny obiad. 
 2. Kolejne spotkanie formacyjne Duszpasterstwa Rodzin jest zaplanowane na III sobotę lutego (18.02.2023). Wtedy zostaną odnowione misje kanoniczne, pożegnamy część doradców życia rodzinnego.
 3. Inauguracja Studium Życia Rodzinnego odbędzie się 24 września 2022 roku w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Łukowie. Studium mieści się w budynku poklasztornym przy tejże parafii. Będzie w nim uczestniczyć około 30 osób.
 4. Doradcy życia rodzinnego są zaproszeni do korzystania z wykładów studium jako wolni słuchacze, warunkiem jest wcześniejsze imienne zgłoszenie się do Dyrektora Studium Ks. Jakuba Kozaka – 509 087 150. Rozkład zajęć w poszczególne zjazdy będzie widoczny na stronie Duszpasterstwa Rodzin w zakładce „Studium Życia Rodzinnego”.
 5. W załączniku przekazujemy Kalendarium DR, prosimy o zaangażowanie i uczestnictwo w pielgrzymkach diecezjalnych.
 6. Prosimy o śledzenie strony www.drsiedlce.pl i fb duszpasterstwa.
 7. Jesienią rusza kurs „Powrót i odnowa” dla kobiet, które dokonały aborcji i chcą przejść drogę przemiany. Szczegóły na plakacie i na naszej stronie w zakładce „poradnictwo-pomoc po aborcji”.
 8. Zbliżający się Dzień Dziecka Utraconego (15 października) niech będzie dniem zaproszenia rodzin, które w swoim życiu doświadczyły straty dziecka do modlitwy za nich, o umocnienie i siłę. Tam, gdzie są zorganizowane pochówki – dołóżmy starań, by informacja dotarła do zainteresowanych. Na stronie duszpasterstwa pojawi się ogłoszenie.
 9. Dziękujemy wszystkim, którzy przybyli na spotkanie, chorym życzymy zdrowia, modlimy się za duszę śp. Heleny – mamy doradczyń życia rodzinnego, pani Krystyny Gryczki i Hanny Żółkowskiej – Koper.
 10. Z pytaniami dotyczącymi posługi przy poradniach, w dekanacie  – służymy pomocą (501-606-888 ks. Jacek 500-145-937 Ania)

Ks. Jacek Sereda

Anna Stephan

Kalendarium DR 2022:2023