Skip to main content
  • Małżeństwo

  • Rodzina

  • Miłość

Webinary – spotkania o życiu

Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia w Krakowie zaprasza na webinary (spotkania online) o tematyce pro-life.

Więcej informacji poniżej:

Do udziału zapraszamy wszystkich, którym leży na sercu ochrona ludzkiego życia i którzy chcą pogłębić swoją wiedzę oraz zdobyć argumenty do dyskusji o początku ludzkiego życia i aborcji.

Podczas webinarów przekazujemy wiedzę w przystępnej formie, popartą naukowymi badaniami z całego świata. Spotkania są okazją do poszukiwania odpowiedzi na najtrudniejsze pytania o prawo do życia, rozwój dziecka w łonie matki, wolność, cele diagnostyki prenatalnej itp. W centrum naszego zainteresowania zawsze są oboje – dziecko i jego mama.

Szczególnie zapraszamy:

uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych,
studentów,
ministrantów,
lektorów,
nauczycieli, wychowawców i katechetów,
rodziców,
grupy parafialne,
liderów grup parafialnych,
wspólnoty młodzieżowe,
harcerzy,
narzeczonych,
małżeństwa,
księży i siostry zakonne.

Webinary odbywają się w każdą drugą środę miesiąca od stycznia do czerwca o godz. 19.00. Trwają około godziny, a następnie jest możliwość zadawania pytań.

Proponujemy następujące tematy:

Luty (środa 10.02, godz. 19.00) Dziecko i mama. Dwie ofiary aborcji

W narracji wokół aborcji brakuje równowagi. Podczas gdy środowiska proaborcyjne deklarują się jako obrońcy kobiet, można mieć wrażenie, że środowiska pro-life skupiają swą uwagę głównie na dziecku. Tymczasem potrzeba troski o oboje – dziecko i mamę. W czasie webinaru wyjaśniamy, czym jest aborcja z perspektywy dziecka, a także z jakimi jej skutkami niejednokrotnie do końca życia zmagają się matki.

Marzec (środa 10.03, godz. 19.00) Pełnia życia! Rozwój dziecka w łonie matki

Podczas webinaru dowiadujemy się, jakie są poszczególne etapy rozwoju dziecka w łonie matki, kiedy wykształcają się jego narządy, kiedy dziecko nabywa konkretne umiejętności. W oparciu o badania naukowe pokazujemy pełnię życia przed narodzinami.

Kwiecień (środa 14.04, godz. 19.00) Edukacja seksualna – tak, ale jaka?

Nikt rozsądny nie zabrania dzieciom i młodzieży dostępu do edukacji seksualnej. Osią sporu wokół tego tematu nie jest pytanie, czy w ogóle należy ją prowadzić, ale w jaki sposób?

Podczas spotkania poznamy klasyfikację Amerykańskiej Akademii Pediatrii, która wyodrębnia trzy typy edukacji seksualnej. Porównamy model A (prowadzony w Polsce) z modelami B i C (prowadzonymi np. w Wielkiej Brytanii, Szwecji, Niemczech). Porównamy m.in. takie współczynniki jak liczba niechcianych ciąż nastolatek czy liczba nastolatków chorujących na choroby przenoszone drogą płciową. Omówimy podstawowe założenia polskiego modelu edukacji seksualnej, realizowanego w ramach szkolnego przedmiotu „wychowanie do życia w rodzinie”.

Maj (środa 12.05, godz. 19.00) Nawróceni aborcjoniści

Jeśli zwolennicy aborcji nie chcą słuchać argumentów pro-lifowców, może warto, by wsłuchali się w głos osób, które z przemysłu aborcyjnego przeszły do ruchu pro-life. Osób, które mówią wprost: sprzedawaliśmy aborcję, by zarabiać miliony. Odebraliśmy życie tysiącom dzieci. Nie dbaliśmy ani o nie, ani o ich matki. Dziś widzimy, że popełniliśmy błąd.

Podczas spotkania poznamy m.in. Bernarda Nathansona, Carol Everett, Abby Johnson i Anthony’ego Levatino. Na przykładzie ich doświadczeń omówimy strategię grup proaborcyjnych, która z wieloma „sukcesami” jest dziś realizowana na całym świecie.

Czerwiec (środa 9.06, godz. 19.00) Metody rozpoznawania płodności – czy warto?

Skuteczne, tanie, ekologiczne, nie mają skutków ubocznych… Ale czy to wystarczy, aby się do nich przekonać? Podczas spotkania omówimy zalety i wady metod rozpoznawania płodności oraz założenia najpopularniejszych metod. Powiemy, w jaki sposób można nauczyć się praktycznego stosowania MRP, polecimy najlepsze aplikacje do notowania obserwacji i nowinki techniczne.

Na spotkanie szczególnie zapraszamy narzeczonych, ale też nauczycieli, wychowawców, rodziców i wszystkie osoby, którą chcą się nauczyć MRP – a naukę tę można rozpocząć w każdym wieku.

Spotkania prowadzi Magdalena Guziak-Nowak, dyrektor projektów edukacyjnych i sekretarz Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka.

Można też zamówić webinar dla konkretnej grupy: nauczycieli, katechetów i doradców życia rodzinnego. Mniejsze grupy łączymy z większymi, a te liczniejsze mogą liczyć na webinar w gronie swoich znajomych.

W celu ustalenia indywidualnego terminu prosimy o kontakt: webinary@pro-life.pl lub tel. 12 421 08 43.

Dodatkowe informacje na stronie: https://pro-life.pl/webinary/

Gorąco polecamy!

Pozdrawiam serdecznie,
Beata Choroszewska
Krajowa Doradczyni Życia Rodzinnego
tel. 22 53 04 838
tel. kom. 510 843 121
biuro@kodr.pl
www.kodr.pl