Skip to main content
  • Małżeństwo

  • Rodzina

  • Miłość

Dzień Skupienia przedstawicielek Wspólnoty Umiłowana

26 sierpnia w Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej, przedstawicielki Wspólnoty Kobiet Umiłowana miały dzień skupienia w Domu Rekolekcyjnym w Nowym Opolu, który poprowadził Diecezjalny Duszpasterz Kobiet ks. Jacek Sereda.

Na wygłoszonej konferencji wskazał drogę Maryi, która była kobietą spełnioną i odważną, aby kobiety potrafiły tak, jak Ona odpowiedzieć Bogu na swoje życiowe powołanie.

Przez pryzmat Maryi podpowiedział zebranym, by w swym życiu:

1) ustalały porządek wartości i trzymały się go,

2) były odważne i czerpały siłę z codziennych zmagań,

3) odpowiadały Bogu swoją rolą życiową i powołaniem,

4) realizowały talenty które służą miłości,

5) modliły się i kochały,

6) zaufały nawet w największej próbie,

7) kochały jak Maryja i były dla innych duchową matką.

Po konferencji był czas na Adorację w ciszy Najświętszego Sakramentu, po którym odprawiona została Eucharystia w intencji całej wspólnoty Kobiet Umiłowana. Po Eucharystii nastąpiło uroczyste odczytanie przez wszystkich uczestników „Aktu zawierzenia Matce Bożej Wspólnoty Kobiet Umiłowana”.

Przypominamy, że podczas Diecezjalnej Pielgrzymki Kobiet do Pratulina 28 maja 2023 roku biskup siedlecki Kazimierz Gurda erygował wspólnotę i przyjął jest statut. W poszczególnych wspólnotach są

wyznaczona liderki, działające jako wolontariuszki. Nazwa tej wspólnoty została zaczerpnięta z Księgi Pieśni nad Pieśniami: „O jak piękna jesteś, jakże wdzięczna, umiłowana, pełna rozkoszy!” (PnP 7,7). Celem jest wzmacnianie tożsamości kobiety we współczesnym świecie w duchu

chrześcijańskiej wizji godności człowieka poprzez formację chrześcijańską kobiet, ich integrację ukierunkowaną na służbę w Kościele szczególnie w wymiarze parafialnym. 

Zapraszamy dekanaty, parafie do podjęcia formacji dla kobiet. Opiekę duchową w rejonach pełnią wyznaczeni kapłani mianowani przez Diecezjalnego Duszpasterza Kobiet.

Jeśli chcesz, by taka wspólnota była u Ciebie w parafii, napisz do nas: drsiedlce@wp.pl lub tel. 500 145 937, www.umilowana.drsiedlce.pl